עיצוב חדרי רחצה

 

[vslider name="shower"]

 

כשחושבים על זה, חדר הרחצה הוא אחד החדרים המהנים ביותר בבית. אין כמו מקלחת מרעננת בקיץ או אמבטיה חמה וארוכה בחורף. וזו רק ההתחלה! אחרי המקלחת מגיעה שעת הטיפוח – רק אנחנו והקרמים האהובים עלינו מול המראה, מוכנים לצאת לכבוש את העולם כשאנחנו נקיים וריחניים. אם כל זה לא גורם לכם לחוש הערכה מחודשת לחדר הרחצה שלכם, כנראה שאתם לא ממש מרוצים ממנו. אולי הגיע הזמן לעצב אותו מחדש?

עיצוב חדרי רחצה – מה חשוב לדעת?

בטרם אתם ניגשים לעיצוב חדר הרחצה שלכם, חשוב לזכור שמכיוון ומדובר בחלל עם חיבור למקורות מים, יש לעצב אותו בהתאם לפתחי המים ובהתאם למערכות החשמל השונות. בטרם העיצוב יש לקחת את המידות של חדר הרחצה, פתחי המים והמרחקים ביניהם, ומידות של הרצפה. המדידה והתכנון המוקדם יסייעו לכם בבחירה נכונה של אביזרים, אמבטיה או מקלחון. הבחירה הזו חשובה מאין כמוה, שכן מספיק לבלות פעם אחת בתוך מקלחון צר שלא מאפשר לכם לזוז בתוכו כדי להבין את היתרונות בחדר רחצה המתוכנן בצורה טובה.

בחירת הכיור משפיעה רבות גם היא על חדר הרחצה – עליו להיות ממוקם בגובה מתאים שלא ייאלץ אתכם להתכופף אליו יותר מהנדרש, אחרת מדובר בחוויה לא נעימה שעשויה להפוך אותו לבלתי שמיש. ניתן לרכוש כיור המגיע כסט עם יחידות אחסון ומכיל גם ארון תרופות מחופה במראה, או לרכוש את השניים בנפרד.

בטרם עיצוב האמבטיה או המקלחת יש לוודא היא עשויה מחומרים עמידים למים, כתמי עובש ושריטות ומסוגלים להגיב לחומרי ניקוי שישמרו על ניקיונם ועל עמידותה של האמבטיה למשך שנים רבות. ודאו כי עיצוב החדר מקנה לכם מרחב מספיק לתיחום המקלחת.
במידה וחדר הרחצה שלכם כולל גם שירותים בתוכו, הפכו אותם לנישה בפני עצמה שתעניק תחושה של הפרדה בינה ובין שאר החדר. ניתן להתקין על אחד הקירות הסמוכים מספר מדפים ועליהם לשים מגזינים, נרות ריחניים ואביזרי קישוט שיהפכו את הפינה לאטרקציה צבעונית.

אחד הטרנדים הבולטים בעיצוב חדרי רחצה הוא חיפוי הקירות בפסיפסים המעניקים לחדר תחושה יוקרתית ואלגנטית. מעבר לאסתטיקה, חיפוי הקירות תורם לעמידותם בפני כתמי עובש ורטיבות וכן מפני פגיעות בקיר וקילופי צבע.

אם החלטתם לעצב את החדר הכיפי ביותר בבית מומלץ לעשות זאת באמצעות אדריכל פנים מקצועי בעל נסייון רב בעיצוב חללי מגורים שיסייע לכם לאורך השלבים השונים, החל מהתכנון המקדים, דרך השגת החומרים האיכותיים ביותר וכלה ברכישת האקססוריז. הצוות המקצועי בסטודיו ניצן הורוביץ יעניק לכם שירותי תכנון, ייעוץ ועיצוב פנים תוך הקפדה על התאמת העיצוב לצרכים והחזון האישיים שלכם.